Bransje · kommune
Lysutstyrforretning i Verdal: Næringsanalyse og utviklingstrender
Økonomisk oversikt, selskaper og utsikt for bransjen i Verdal kommunen
Økonomisk oversikt
Lysutstyrforretning i Verdal har vist en ujevn utvikling de siste årene. Salgssifrene hadde et toppunkt på NOK 1,6 millioner i 2019, men falt med 44,4% til NOK 741.000 i 2022. Arbeidsstillingene hadde en lignende tendens, med et minimum på 2 ansatte i 2022 etter å ha vært på 4 ansatte i 2021. Den mest kraftige nedgangen i salg og ansatte skjedde i 2022, noe som kan peke på spesielle utfordringer i denne perioden.
Tabell: Årlig utvikling for lysutstyrforretning i Verdal
| År | Salg (NOK) | Arbeidsstilling | Årlig endring i salg | Årlig endring i ansatte |
|---|---|---|---|---|
| 2016 | 1.4M | 4 | - | - |
| 2017 | 1.5M | 4 | +2,3% | 0,0% |
| 2018 | 1.5M | 4 | +6,5% | 0,0% |
| 2019 | 1.6M | 3 | +5,8% | -25,0% |
| 2020 | 1.6M | 3 | -0,6% | 0,0% |
| 2021 | 1.3M | 4 | -17,9% | +33,3% |
| 2022 | 741K | 2 | -44,4% | -50,0% |
Denne utviklingen viser at bransjen har vært preget av både små stigninger og kraftige falle i de siste årene, med en ekstrem nedgang i 2022 som er mest markant.



Selskaper i bransjen
Det er ingen registrerte selskaper i lysutstyrforretning i Verdal som er offentlig tilgjengelig i datasettet. Det er derfor ikke mulig å gi en detaljert oversikt over selskaper i bransjen. Det kan være at bransjen er mindre aktiv i kommunen, eller at selskaper ikke er registrert i offentlige nettsteder. For å få en mer fullstendig oversikt, bør en kontakte lokale næringsregister eller bransjestatistikk.
Organisasjonsformer: Det er ikke tilgjengelig data om organisasjonsformer for selskaper i lysutstyrforretning i Verdal. Dette kan være en begrunnelse for at bransjen er mindre aktiv i kommunen, eller at selskaper ikke er registrert i offentlige nettsteder.
Næringsgeografi
Det er ikke tilgjengelig data om fordelingen av lysutstyrforretning i Verdal. Det kan være at bransjen er mindre aktiv i kommunen, eller at selskaper ikke er registrert i offentlige nettsteder. For å få en mer fullstendig oversikt, bør en kontakte lokale næringsregister eller bransjestatistikk.
Næringsdynamikk
Det er ikke tilgjengelig data om konkursstatistikk eller konkurserte selskaper i lysutstyrforretning i Verdal. Det kan være at bransjen er mindre aktiv i kommunen, eller at selskaper ikke er registrert i offentlige nettsteder. For å få en mer fullstendig oversikt, bør en kontakte lokale næringsregister eller bransjestatistikk.
Utsikt
Utsikten for lysutstyrforretning i Verdal er usikker. Den ekstreme nedgangen i salg og ansatte i 2022 kan peke på spesielle utfordringer i denne perioden. Det er imidlertid ikke mulig å si noe sikkert om fremtiden for bransjen i kommunen uten videre data. Det kan være at bransjen har en svakt utvikling i kommunen, eller at selskaper ikke er registrert i offentlige nettsteder. For å få en mer fullstendig oversikt, bør en kontakte lokale næringsregister eller bransjestatistikk.
Utsikt for konferansesenter
Konferansesenter i Verdal har en mer stabil utvikling sammenlignet med lysutstyrforretning. Salgssifrene har variert, men har i gjennomsnitt vært høyere enn i lysutstyrforretning. Arbeidsstillingene har også vært mer stabile, med en gjennomsnittlig økning på +3,5% i 2026 sammenlignet med 2025. Dette viser at konferansesenter har en mer stabil utvikling i kommunen.
Tabell: Årlig utvikling for konferansesenter i Verdal
| År | Salg (NOK) | Arbeidsstilling | Årlig endring i salg | Årlig endring i ansatte |
|---|---|---|---|---|
| 2016 | 168,9M | 97 | - | - |
| 2017 | 176,3M | 105 | +4,4% | +8,2% |
| 2018 | 167,3M | 102 | -5,1% | -2,9% |
| 2019 | 162,0M | 94 | -3,2% | -7,8% |
| 2020 | 191,4M | 90 | +18,2% | -4,3% |
| 2021 | 197,3M | 91 | +3,1% | +1,1% |
| 2022 | 179,0M | 83 | -9,3% | -8,8% |
| 2023 | 175,7M | 77 | -1,8% | -7,2% |
| 2024 | 180,1M | 83 | +2,5% | +7,8% |
| 2025 | 88,3M | 86 | -51,0% | +3,5% |
Konferansesenter har en mer stabil utvikling sammenlignet med lysutstyrforretning. Dette kan være en fordel for gründere som overveier å starte et selskap i kommunen.



Andre selskaper i konferansesenter (ikke i belysningsutstyr butikk)
| Selskap | Bransje | Adresse | Omsetning | Ansatte | EBITDA |
|---|---|---|---|---|---|
| Coop Midt Norge Sa Avd 161 Obs Bygg Verdal | bygningsmaterialer butikk | Halsanvegen 7, 7653 Verdal | NOK 123.4M | 28 | NOK 6.7M |
| Europris Verdal | blandet husholdningsartikler butikk | Jernbanegata 11, 7650 Verdal | NOK 54.3M | 20 | NOK 5.9M |
| Bo Form As Møbel Og Miljø | møbelbutikk | Jernbanegata 16, 7650 Verdal | NOK 21.3M | 7 | NOK 1.4M |
| Runas Markiser As | bygningsmaterialer butikk | Tangenvegen 7, 7653 Verdal | NOK 6.2M | 5 | NOK 329.0K |
| Presis Montering As | ikke-elektriske husholdningsartikler butikk | Gamle Kongeveg 40A, 7650 Verdal | NOK 1.4M | 3 | NOK 151.0K |
| Cartofflene As | møbelbutikk | Jernbanegata 25, 7650 Verdal | NOK 3.4M | 4 | NOK 107.0K |
| Blomsterstua As | hageforsyninger butikk | Jernbanegata 11, 7650 Verdal | NOK 6.7M | 10 | NOK 63.0K |
| Bkeep As | hageforsyninger butikk | Sørskagvegen 86, 7655 Verdal | NOK 0 | 0 | NOK 0 |
| Bohus Verdal | møbelbutikk | Magnus den godes veg 23, 7653 Verdal | NOK 0 | 11 | NOK 0 |
| Bquest As | hageforsyninger butikk | Sørskagvegen 86, 7655 Verdal | NOK 0 | 0 | NOK 0 |
| Enes Og Olsen Fargehandel As | bygningsmaterialer butikk | Johannes Bruns gate 9, 7650 Verdal | NOK 0 | 6 | NOK 0 |
| Thomsengården Hus & Hage As | ikke-elektriske husholdningsartikler butikk | Vektargata 1, 7650 Verdal | NOK 0 | 0 | NOK 0 |
| Expan Holding As | ikke-elektriske husholdningsartikler butikk | c/o Interiørsenteret Verdal AS|Tangenvegen 30, 7653 | NOK 0 | 0 | NOK -45.0K |
| Peas Holding As | ikke-elektriske husholdningsartikler butikk | Fridheims gate 26, 7650 Verdal | NOK 0 | 0 | NOK -78.0K |
Konklusjon
Lysutstyrforretning i Verdal har vist en ujevn utvikling de siste årene, med en ekstrem nedgang i salg og ansatte i 2022. Det er imidlertid ikke mulig å si noe sikkert om fremtiden for bransjen i kommunen uten videre data. Konferansesenter har en mer stabil utvikling sammenlignet med lysutstyrforretning, noe som kan være en fordel for gründere som overveier å starte et selskap i kommunen. For å få en mer fullstendig oversikt, bør en kontakte lokale næringsregister eller bransjestatistikk.
Peer-selskaper i konferansesenter
Tabell: Peer-selskaper i konferansesenter i Verdal
| Navn | Adresse | Salg (NOK) | Arbeidsstilling | EBITDA (NOK) | |
|---|---|---|---|---|---|
| Coop Midt Norge Sa Avd 161 Obs Bygg Verdal | Halsanvegen 7, 7653 Verdal | 123,4M | 28 | 6,7M | |
| Europris Verdal | Jernbanegata 11, 7650 Verdal | 54,3M | 20 | 5,9M | |
| Bo Form As Møbel Og Miljø | Jernbanegata 16, 7650 Verdal | 21,3M | 7 | 1,4M | |
| Runas Markiser As | Tangenvegen 7, 7653 Verdal | 6,2M | 5 | 329.0K | |
| Presis Montering As | Gamle Kongeveg 40A, 7650 Verdal | 1,4M | 3 | 151.0K | |
| Cartofflene As | Jernbanegata 25, 7650 Verdal | 3,4M | 4 | 107.0K | |
| Blomsterstua As | Jernbanegata 11, 7650 Verdal | 6,7M | 10 | 63.0K | |
| Bkeep As | Sørskagvegen 86, 7655 Verdal | 0 | 0 | 0 | |
| Bohus Verdal | Magnus den godes veg 23, 7653 Verdal | 0 | 11 | 0 | |
| Bquest As | Sørskagvegen 86, 7655 Verdal | 0 | 0 | 0 | |
| Enes Og Olsen Fargehandel As | Johannes Bruns gate 9, 7650 Verdal | 0 | 6 | 0 | |
| Thomsengården Hus & Hage As | Vektargata 1, 7650 Verdal | 0 | 0 | 0 | |
| Expan Holding As | c/o Interiørsenteret Verdal AS | Tangenvegen 30, 7653 | 0 | 0 | -45.0K |
| Peas Holding As | Fridheims gate 26, 7650 Verdal | 0 | 0 | -78.0K |
Disse selskaper er i konferansesenter-bransjen i Verdal, men ikke i lysutstyrforretning. De har en høyere salg og arbeidsstilling sammenlignet med lysutstyrforretning. Dette kan være en fordel for gründere som overveier å starte et selskap i kommunen.