Bransje · kommune
China/glassware Store i Melhus: Næringsanalyse og Utsikter
En detaljert analyse av næringen i Melhus, med fokus på selskaper, statistikk og utsikter for gründere og lokale beslutningstakere.
Executive Summary
Øvrige observasjoner
Det er ingen registrerte selskaper i denne næringen i Melhus. Det er imidlertid en bredere næring2-gruppering (konferansesenter) som inkluderer flere selskaper i kommunen. Dette gjør at det kan være relevante sammenligninger og utviklingstrekk å ta hensyn til i en analyse av næringen.
Økonomiske trender
Det er ingen direkte data om salg eller ansatte i denne spesifikke næringen i Melhus. Det er imidlertid data tilgjengelig for den bredere konferansesenter-næringen, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk. For eksempel har salgene i konferansesenter-næringen i Melhus vokst med 13,0 % fra 2017 til 2018, men avtatt med 22,1 % fra 2024 til 2025. Dette viser en visse variasjoner i næringens utvikling over tid.
Selskaper i næringen
Det er ingen selskaper registrert i denne næringen i Melhus. Det er imidlertid flere selskaper i den bredere konferansesenter-næringen, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk. For eksempel har selskapet E.a. Smith As Avd Byggern Melhus en salg på NOK 35,9 millioner og 10 ansatte, mens selskapet Jernia Melhus har en salg på NOK 12,2 millioner og 6 ansatte.
Næringsgeografi
Det er ingen data tilgjengelig om fordelingen av aktivitet i denne næringen i Melhus. Det er imidlertid data tilgjengelig for den bredere konferansesenter-næringen, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk. For eksempel har selskapet E.a. Smith As Avd Byggern Melhus en adresse på Melhusvegen 933, 7228 Kvål, mens selskapet Jernia Melhus har en adresse på Melhustorget, 7224.
Næringsdynamikk
Det er ingen data tilgjengelig om konkursstatistikk eller konkurserte selskaper i denne næringen i Melhus. Det er imidlertid data tilgjengelig for den bredere konferansesenter-næringen, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk. For eksempel har selskapet E.a. Smith As Avd Byggern Melhus en EBITDA på NOK 342,4 tusen, mens selskapet Jernia Melhus har en EBITDA på NOK 187,3 tusen.
Utsikter
Det er ingen aktive selskaper i denne næringen i Melhus, noe som kan indikere at det er en nischetilnærming. Dette kan være en mulighet for gründere som ønsker å etablere seg i denne næringen. Det er imidlertid viktig å ta hensyn til den bredere konferansesenter-næringens utviklingstrekk, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk.
Utsikter for konferansesenter-næringen
Konferansesenter-næringen i Melhus har vist en visse variasjoner i salg og ansatte over tid. For eksempel har salgene vokst med 13,0 % fra 2017 til 2018, men avtatt med 22,1 % fra 2024 til 2025. Dette viser at det kan være en visse utfordringer i næringen. Det er imidlertid flere selskaper i denne næringen, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk. For eksempel har selskapet E.a. Smith As Avd Byggern Melhus en salg på NOK 35,9 millioner og 10 ansatte, mens selskapet Jernia Melhus har en salg på NOK 12,2 millioner og 6 ansatte.
Konklusjon
Det er ingen aktive selskaper i denne næringen i Melhus, noe som kan indikere at det er en nischetilnærming. Dette kan være en mulighet for gründere som ønsker å etablere seg i denne næringen. Det er imidlertid viktig å ta hensyn til den bredere konferansesenter-næringens utviklingstrekk, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk.
Økonomisk oversikt
Økonomiske trender
Det er ingen direkte data om salg eller ansatte i denne spesifikke næringen i Melhus. Det er imidlertid data tilgjengelig for den bredere konferansesenter-næringen, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk. For eksempel har salgene i konferansesenter-næringen i Melhus vokst med 13,0 % fra 2017 til 2018, men avtatt med 22,1 % fra 2024 til 2025. Dette viser en visse variasjoner i næringens utvikling over tid.
Selskaper i næringen
Det er ingen selskaper registrert i denne næringen i Melhus. Det er imidlertid flere selskaper i den bredere konferansesenter-næringen, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk. For eksempel har selskapet E.a. Smith As Avd Byggern Melhus en salg på NOK 35,9 millioner og 10 ansatte, mens selskapet Jernia Melhus har en salg på NOK 12,2 millioner og 6 ansatte.
Næringsgeografi
Det er ingen data tilgjengelig om fordelingen av aktivitet i denne næringen i Melhus. Det er imidlertid data tilgjengelig for den bredere konferansesenter-næringen, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk. For eksempel har selskapet E.a. Smith As Avd Byggern Melhus en adresse på Melhusvegen 933, 7228 Kvål, mens selskapet Jernia Melhus har en adresse på Melhustorget, 7224.
Næringsdynamikk
Det er ingen data tilgjengelig om konkursstatistikk eller konkurserte selskaper i denne næringen i Melhus. Det er imidlertid data tilgjengelig for den bredere konferansesenter-næringen, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk. For eksempel har selskapet E.a. Smith As Avd Byggern Melhus en EBITDA på NOK 342,4 tusen, mens selskapet Jernia Melhus har en EBITDA på NOK 187,3 tusen.
Selskaper i næringen
Det er ingen selskaper registrert i denne næringen i Melhus. Det er imidlertid flere selskaper i den bredere konferansesenter-næringen, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk. For eksempel har selskapet E.a. Smith As Avd Byggern Melhus en salg på NOK 35,9 millioner og 10 ansatte, mens selskapet Jernia Melhus har en salg på NOK 12,2 millioner og 6 ansatte.
Organisasjonsformer
Det er ingen data tilgjengelig om organisasjonsformer for selskaper i denne næringen i Melhus. Det er imidlertid data tilgjengelig for den bredere konferansesenter-næringen, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk. For eksempel har selskapet E.a. Smith As Avd Byggern Melhus en organisasjonsform som er en aksjeselskap, mens selskapet Jernia Melhus har en organisasjonsform som er en aksjeselskap.
Næringsgeografi
Det er ingen data tilgjengelig om fordelingen av aktivitet i denne næringen i Melhus. Det er imidlertid data tilgjengelig for den bredere konferansesenter-næringen, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk. For eksempel har selskapet E.a. Smith As Avd Byggern Melhus en adresse på Melhusvegen 933, 7228 Kvål, mens selskapet Jernia Melhus har en adresse på Melhustorget, 7224.
Fordeling av aktivitet
Det er ingen data tilgjengelig om fordelingen av aktivitet i denne næringen i Melhus. Det er imidlertid data tilgjengelig for den bredere konferansesenter-næringen, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk. For eksempel har selskapet E.a. Smith As Avd Byggern Melhus en adresse på Melhusvegen 933, 7228 Kvål, mens selskapet Jernia Melhus har en adresse på Melhustorget, 7224.
Næringsdynamikk
Det er ingen data tilgjengelig om konkursstatistikk eller konkurserte selskaper i denne næringen i Melhus. Det er imidlertid data tilgjengelig for den bredere konferansesenter-næringen, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk. For eksempel har selskapet E.a. Smith As Avd Byggern Melhus en EBITDA på NOK 342,4 tusen, mens selskapet Jernia Melhus har en EBITDA på NOK 187,3 tusen.
Konkursstatistikk
Det er ingen data tilgjengelig om konkursstatistikk eller konkurserte selskaper i denne næringen i Melhus. Det er imidlertid data tilgjengelig for den bredere konferansesenter-næringen, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk. For eksempel har selskapet E.a. Smith As Avd Byggern Melhus en EBITDA på NOK 342,4 tusen, mens selskapet Jernia Melhus har en EBITDA på NOK 187,3 tusen.
Utsikter
Det er ingen aktive selskaper i denne næringen i Melhus, noe som kan indikere at det er en nischetilnærming. Dette kan være en mulighet for gründere som ønsker å etablere seg i denne næringen. Det er imidlertid viktig å ta hensyn til den bredere konferansesenter-næringens utviklingstrekk, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk.
Utsikter for gründere
Det er ingen aktive selskaper i denne næringen i Melhus, noe som kan indikere at det er en nischetilnærming. Dette kan være en mulighet for gründere som ønsker å etablere seg i denne næringen. Det er imidlertid viktig å ta hensyn til den bredere konferansesenter-næringens utviklingstrekk, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk.
Utsikter for konferansesenter-næringen
Konferansesenter-næringen i Melhus har vist en visse variasjoner i salg og ansatte over tid. For eksempel har salgene vokst med 13,0 % fra 2017 til 2018, men avtatt med 22,1 % fra 2024 til 2025. Dette viser at det kan være en visse utfordringer i næringen. Det er imidlertid flere selskaper i denne næringen, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk. For eksempel har selskapet E.a. Smith As Avd Byggern Melhus en salg på NOK 35,9 millioner og 10 ansatte, mens selskapet Jernia Melhus har en salg på NOK 12,2 millioner og 6 ansatte.
Peer-selskaper
Det er flere selskaper i den bredere konferansesenter-næringen, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk. For eksempel har selskapet E.a. Smith As Avd Byggern Melhus en salg på NOK 35,9 millioner og 10 ansatte, mens selskapet Jernia Melhus har en salg på NOK 12,2 millioner og 6 ansatte.



Andre selskaper i konferansesenter (ikke i porselen/glassvarer butikk)
| Selskap | Bransje | Adresse | Omsetning | Ansatte | EBITDA |
|---|---|---|---|---|---|
| E.a. Smith As Avd Byggern Melhus | bygningsmaterialer butikk | Melhusvegen 933, 7228 Kvål | NOK 35.9M | 10 | NOK 342.4K |
| Jernia Melhus | bygningsmaterialer butikk | Melhustorget, 7224 | NOK 12.2M | 6 | NOK 187.3K |
| Melhus Blomsterhandel As | hageforsyninger butikk | 0, 7224 Melhus | NOK 3.8M | 7 | NOK 111.0K |
| Europris Melhus 609 | blandet husholdningsartikler butikk | Rådhusvegen 7, 7224 Melhus | NOK 0 | 0 | NOK 0 |
| Halstein Drøyvold | bygningsmaterialer butikk | Melhustunet 24B, 7224 | NOK 0 | 0 | NOK 0 |
| Halstein Drøyvold | bygningsmaterialer butikk | Melhustunet 24B, 7224 | NOK 0 | 0 | NOK 0 |
| Innoflora As | hageforsyninger butikk | Trannmelsvegen 288, 7224 Melhus | NOK 0 | 0 | NOK 0 |
| Innoflora As | hageforsyninger butikk | Trannmelsvegen 288, 7224 Melhus | NOK 0 | 0 | NOK 0 |
| Marita Stølan Blomsterhjerte | hageforsyninger butikk | Loåsvegen 27, 7228 Kvål | NOK 0 | 0 | NOK 0 |
| Marita Stølan Blomsterhjerte | hageforsyninger butikk | Loåsvegen 27, 7228 Kvål | NOK 0 | 0 | NOK 0 |
| Nygård Trygt Drikkevann | bygningsmaterialer butikk | Styrkårs veg 10, 7227 Gimse | NOK 0 | 0 | NOK 0 |
| Byggarena As | bygningsmaterialer butikk | Melhusvegen 720, 7224 | NOK 2.4M | 0 | NOK -11.0K |
| Byggarena As | bygningsmaterialer butikk | Melhusvegen 720, 7224 | NOK 2.4M | 0 | NOK -11.0K |
| Bjerget Palé As | møbelbutikk | c/o Roger Skjevik|Hesttrøa 17B, 7224 Melhus | NOK 27.0K | 0 | NOK -24.0K |
| Midttømme Butikk As | bygningsmaterialer butikk | Melhusvegen 945, 7228 Kvål | NOK 27.2M | 9 | NOK -2.7M |
| K&s Style As | ikke-elektriske husholdningsartikler butikk | Øysandvegen 239, 7224 Melhus | NOK 8.1M | 0 | NOK -3.9M |
Konklusjon
Det er ingen aktive selskaper i denne næringen i Melhus, noe som kan indikere at det er en nischetilnærming. Dette kan være en mulighet for gründere som ønsker å etablere seg i denne næringen. Det er imidlertid viktig å ta hensyn til den bredere konferansesenter-næringens utviklingstrekk, som kan gi en indikasjon på områdets økonomiske dynamikk.